İçerik » Günlük Tadında » Rutin

Rutin

Bu senenin başındayken bir yapılacaklar listesi oluşturmuştum. Sadece blog için değil tüm sosyal medya için bir hedefler listesi. Tabii her şey istendiği gibi gitmiyor çoğu zaman. Hedeflerin çoğu yarıda kaldı. Birçoğu da askıya alındı. Bununla birlikte gerçekleştirmiş olduklarım da var hamdolsun. Şu anda bu yazıyı bu anlattıklarıma bağlı olarak yazıyorum. Yani geçen zamanın hızına yetişmek güç. Uzun zamandır ha bugün ha yarın diyerek başlayıp bıraktıklarımdan olmasın diye yaptığım üretim mahiyetindeki bu içerik ve türevleri aslında okuduğum şu güzel cümlenin tezahürüdür diyebilirim:

“Her gün hiç aksatmadan yazmak zorundayım. Yazılarımı başarılı olmak için değil, rutinden çıkmamak için yazmak zorundayım.” 

Tolstoy bu cümleyi kurduğunda nasıl bir ruh halindeydi bilmiyorum, ama onu bugün hala tanıyor olmamızla bu cümlenin birbiriyle bağı oldukça büyük, diye düşünüyorum.

Üretkenlik

Bu yılı blogum ve amacım adına “üretkenlik” yılı ilan etmemdeki sebeplerden biri de bu. Düşe kalka yalpalayarak ilerlesem de bu yolun güzelliklerinden, inceliklerinden nasiplendiğim gibi zorluklarına da kucak açıyorum. Çelik bir iradeye sahip olmak için, Tolstoy’un da ifade ettiği gibi rutinden çıkmamak için zorunda olduğumu uygulamaya çalışıyorum.

Nasip

Tabii bu yaptıklarımın her biri bir nasip meselesi. Yarına çıkacağımızın garantisi olmamakla birlikte her zaman istediklerimize de ulaşmamız mümkün görünmüyor. Zira bu dünya rahat yeri değil. Her istediğimi gerçekleştiremeyebilirim. Yine de niyetimi iyi tutup, iyi yanlarımı ve anlarımı çoğaltmak için mücadele ettiğim hayatta yazmaya devam ediyorum vesselam.

Yazmak demişken:

Gündelik

Kilometre Taşı

Konuşmamız Gerek Yazı Dizisi #0

Etiketler:

“Rutin” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir