İçerik » Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

“Kıraatane” adlı siteyi ziyaret ederek kullanım koşullarını okuduğunuzu, içeriğini anladığınızı, burada bulunan hususlar ile ilgili itirazda bulunulmayacağını kabul etmiş bulunmaktasınız.

Kıraatane’ye ücretsiz e-posta abonesi olarak güncel içerik iletileri alınabilmektedir. Bu işlem sırasında e-posta kayıtları MailChimp aracılığıyla kaydedilmektedir.

Kıraatane’de bulunan tüm içeriklerin fikrî hakkı Kıraatane’ye aittir ve gizlidir. Bu hususta, paylaşılmaya değer görülen bir içeriğin kopyalanmak suretiyle alınması halinde, ilgili içeriğin kaynağının “kiraatane.com” açık adresi ile paylaşılması gerekmektedir. Aksi halde yapılan paylaşımlar kişinin vicdanına bırakılacak kadar hassastır.

Kıraatane, çeşitli kaynaklardan yazılı veya görsel olarak yararlanmaktadır. Bu konuda kaynak belirtmeye büyük hassasiyet göstermektedir. Platformda paylaşılmaya değer görülen farklı bir kaynaktan yararlanılan içerik yazı sonunda kaynakla belirtilir. Orijinal içerik, kaynaktaki içeriğe bağlı kalarak ve yeniden yorumlanarak yazı haline gelir. Bu konuda yapılan hata ve eksiklerin tarafımıza bildirilmesi rica olunur.

Herhangi bir içeriğe yapılan yorumun, Türkiye standartlarında saygı çerçevesinde ve konuyla ilgili olmasına özen gösterilmesi gerekir. Yapılan yorumlarda yazım kuralları aranır.

Kıraatane, yayınlanan herhangi bir içeriğe ilişkin yapılan yorumun konu dışı olması ve saygı, ahlak çerçevesi içinde bulunmaması halinde, hiçbir açıklamada bulunmadan yorumu siteden kaldırmayı elinde bulundurmaktadır. Kıraatane, yorum kurallarına uymayan okurun abonelikten tümüyle veya bir süreliğine çıkarılması hakkına sahiptir.

Platform içerisinde yer alan logo ve amblemler, Kıraatane korumasına tabidir.

Kıraatane, yazarları ve üyeleri Fikir Sanat Eserleri Yasası ve diğer mevzuat hükümlerine uyacağını kabul ederler.

Kullanım koşullarındaki maddeler, kısmen veya tamamen değiştirilebilir, maddelere yenisi eklenebilir. Kıraatane bu hususta yapılacak değişimleri kendinde bulundurmaktadır.

İlgili hususlarda soru ve görüşleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Faydalı olması dileğiyle…